اولین خودروی آلفارومئو 4C در ایران شماره گذاری شد
اولین خودروی آلفارومئو 4C در ایران شماره گذاری شد

به گزارش «پرشین خودرو»، نمونه کانسپت آلفارومئو 4c در مارچ 2011 در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد و پس از آن در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش درآمد این مدل کانسپت احیاگر یکی از مدلهای افسانه ایی آلفارومئو یعنی 8C Competizone است. رونمایی از نسخه آماده عرضه به بازار 4C در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در سال 2013 میلادی صورت پذیرفت. آلفارومئو 4C مجهز به یک موتور1750 سی سی 4سیلندر قدرتمند توربو GDIاست که قادر به تولید 237 اسب بخار در دور موتور 6000 دور در دقیقه است. این موتور قدرتمند گشتاوری معادل با 350 نیوتن متر در دور موتور 2100 دور در دقیقه خروجی دارد که موجب شده برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت تنها 4.5 ثانیه زمان لازم باشد جعبه دنده 4C از نوع شش سرعته دوکلاچه TCT است .

شاسی آلفارومئو 4C از جنس فیبر کربن بوده که سبب شده تنها 65 کیلوگرم وزن داشته باشد و بدنه خودرو از کامپوزیت SMC ساخته شده که 20 درصد سبکتر از استیل است .استفاده از فیبرکربن در ساخت شاسی و کامپوزیت SMC در ساخت بدنه موجب شده 4C تنها وزنی معادل 895 کیلوگرم داشته باشد و از آلفارومئو یک سوپر اسپورت افسانه ایی بسازد.

شرکت آلفاموتور نسخه Limited Edition، 4C را در دو رنگ سفید و قرمز و به تعداد محدود به بازار ایران عرضه کرده و این نسخه از آلفارومئو 4C که تنها 1000 دستگاه از آن ساخته شده جز اولین نمونه های تولید شده در سایت تولید مودنا گروه فیات کرایسلر است . شرکت آلفا موتور ،نماینده فروش و خدمات پس از فروش آلفارومئو در ایران امروز 4C را برای اولین بار در ایران پلاک کرد تا دوستداران این سوپر اسپورت ایتالیایی راندن این خودروی منحصربفرد را در خیابانهای ایران تجربه کنند. 

به کانال های رسمی سوپاپ در تلگرام و اینستاگرام بپیوندید :

https://telegram.me/supap
https://instagram.com/supap.ir

نظرات (1)

  1. dapna@supap.ir

    دم خریدارش گرم 😉

نظر شما