یادتون باشه یک عکس به اندازه 1000 کلمه حرف برای گفتن دارن و یک عکس خوب از خودرو شما میتونه کمک خیلی زیادی به جلب مخاطب بکنه پس خوب عکس خوب بگیرید میدونید چرا ؟ چون شما فقط تنها فروشنده نیستید و خیلی ها مثل شما سعی دارن که در بازار خودرو خودشون را از طریق سوپاپ به فروش برسونند یعنی کلی رقیب دارین ! پس خوب عکس خوب بگیرید

یادتون باشه که اعتماد مهمترین دلیلی هست که شما میتونید خودرو خودتون را سریع بفروشید، سوپاپ به شما این نکته را گوشزد میکنه که سعی نکینید خط و خش ها و ضرب دیدگی های احتمالی را از توی عکس های خودتون پاک کنید یا جوری از سوژه عکس بگیرین که عیب ها دیده نشن !

به احتمال خیلی زیاد شما هم از اون دسته از افرادی هستید که از گوشی های هوشمند خودتون برای عکاسی از سوژه هایی که در طول شبانه روز با آنها برخورد میکنید استفاده میکنید اما خیلی وقت ها پیش میاد که از کیفیت و نوع بعغی از عکسهای گرفته شده راضی نیستید.سوپاپ در این بخش سعی کرده تا چند تا روش را برای بهتر شدن کیفیت عکسهایی که میگیرید به شما پیشنهاد بده که البته شما خودتون خیلی از این روشها را از قبل استفاده میکردین!


گرفتن عکس های زیاد

با توجه به وقت و حوصله خودتون سعی کنید تعداد بیشتری عکس از هر زاویه بگیرید و بین اون ها سعی کنید بهترین را آپلد کنید. خیلی از خریداران احتمالی خودرو شما دوست دارند که موتور، تودوزی و داشبرد ماشین شما را هم ببیند ، پس فقط به اطراف دقت نکنید و از نمونه های زیر کمک بگیرید برای گرفتن عکس های خوب و مفید. همیشه گوشی و یا دوربین خودتون را افقی بگیرید تا عکس ها عریض تر بشن.

بیشتر به محل مورد نظر در خودرو خودتون نزدیک بشید

اکثر دوربین های موبایل زوم قوی ندارند و آگر هم داشته باشند زوم دیجیتالی دارند، پس سعی کنید از دور عکس نگیرید ، حداقل باید دو قدم با بخش مورد نظرتون فاصله داشته باشید تا بهنرین عکس را بگیرید. سعی کنید برای عکس های داشبرد از صندلی عقب استفاده کنید ، حالا اگر صندلی عقب نداشتین سعی کنید زاویه خوبی را از بیرون انتخاب کنید.


فکر نور کافی برای عکس های خودتون باشید

بیشتر گوشیهای موبایل یا حتی دوربین های عکاسی امکان استفاده از فلس را به شما میدن اما باز برای بهتر شدن عکس های خودتون بهتره در فضای باز عکس ها رو بگیریند نه توی محیط سربسته گاراژ یا پارکینگ ، همیشه سعی کنید جوری عکس بگیرید که نور خورشید به محل مورد نظر شما بتابه پس خیلی دقت کنید که نور توی لنز شما نیفته. حالا اگر شرایط طوری نبود که بشه خودرو را زیر نور آفتاب ازش عکس گرفت سعی کنید با روشن کردن لامپ های اضافی عکس های بهتری بگیرید.

به پس زمینه دقت کنید

خیلی سعی کنید تا فقط از خودرو عکس بگیرید ، چیزهای دیگه باعث حواس پرتی خریدار میشن و توجه اون ها را از روی تصویر خودرو شما به جای دیگه ای میبرند، همیشه سعی کنید که پس زمینه عکس سفید باشه یا حداقل روشن باشه..


از بین رزلوشن های بالاتر یکی را انتخاب کنید

مجبوریم که به یادتون بیاریم که شما فروشنده هستید ، پس سعی کنید با رزلوشن بالا عکس های خوبی بگیرید.

ثابت کردن گوشی و/یا دوربین

خیلی سعی کنید تا جایی که برای شما امکان داره از لرزش دستتون هنگام عکس برداری جلوگیری کنید.

در پایان، سوپاپ آرزو میکنه که شما بتونید بهترین عکس های ممکن را بگیرید !